Jak uszczęśliwić
wątrobę?

ikona szczęśliwa wątroba mobile

Zadbaj o swoją wątrobę, a z pewnością Ci się później odwdzięczy. Poznaj praktyczne porady i wskazówki, które pozwolą Ci wspomóc ją na co dzień. Przygotują je dla Ciebie specjaliści z dziedzin medycyny, dietetyki i sportu. Warto z nich skorzystać. Wątrobę masz tylko jedną i jesteście ze sobą związani na całe życie.
Szczęśliwa wątroba, szczęśliwy Ty!

JEDZ ZDROWO

ikona jedzącej wątroby mobile

To, jak się odżywiasz, ma ogromne znaczenie dla kondycji Twojej wątroby. Poznaj porady żywieniowe dietetyka, w tym smaczne przepisy na dania wspomagające wątrobę. Sprawdź, jak się motywować, by zmienić swoje przyzwyczajenia.

UPRAWIAJ SPORT

ikona uprawiającej sport wątroby mobile

Twój organizm to naczynia połączone, a kondycja fizyczna ma duży wpływ na stan wątroby*. Uprawiaj sport i pozbądź się dodatkowych kilogramów. Wątroba Ci za to podziękuje. Poznaj wskazówki trenera, który pomoże Ci ćwiczyć efektywniej. Dowiedz się, jakie ćwiczenia wspierają metabolizm Twojego organizmu.

*Kargulewicz A i in. Niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby – Etiopatogeneza, epidemiologia, leczenie. Nowiny Lekarskie 2010; 79: 410–418.

UNIKAJ ALKOHOLU

ikona chorującej wątroby mobile

Nadmierne spożycie alkoholu jest jedną z najczęstszych przyczyn chorób wątroby*. Odstaw go, a wspomożesz regenerację wątroby.
Sprawdź przepisy na zdrowe, naturalne koktajle i drinki bezalkoholowe.

*Blachier M i wsp. The burden of liver disease in Europe: A review of available epidemiological data.
J Hepatol 2013; 58: 593-608.

następny artykuł niebawem

Niebawem kolejny artykuł

niebawem następny artykuł

Niebawem kolejny artykuł

WSPOMÓŻ DETOKSYKACJĘ WĄTROBY

ikona śpiącej wątroby mobile

Wątroba usuwa toksyny*, ale sama nie jest odporna na ich działanie. Dowiedz się więcej na temat detoksykacji wątroby i jej wpływu na Twój organizm. Poznaj sposoby efektywnego wspierania wątroby w oczyszczaniu się z toksyn.

*Juszczyk J. Wątroba – budowa i funkcje.
http://gastrologia.mp.pl/ id=50948 – dostęp z dnia: 14.02.2017

niebawem kolejny artykuł

Niebawem kolejny artykuł

kolejny artykuł niebawem

Niebawem kolejny artykuł

POZNAJ FOSFOLIPIDY NIEZBĘDNE

ikona wątroby i fosfolipidów mobile

Czym są fosfolipidy niezbędne? Czym się różnią od fosfolipidów spożywczych? Dowiedz się, w jaki sposób wspierają regenerację wątroby*.

*Wykazano w modelach eksperymentalnych. Lieber CS et al. Phosphatidylcholine protects against fibrosis and cirrhosis in the baboon. Gastroenterology 1994; 106(1): 152-9